Jdi na obsah Jdi na menu

Jak si usnadnit práci s obrázky?

Nedílnou součástí úspěšného webu je nejen jeho obsahová, ale i vizuální podoba. Aby Vaši návštěvníci na stránkách zůstali co nejdéle, musí je zaujmout a líbit se jim. Toho docílíte nejen originálním a užitečným obsahem, ale také použitými fotografiemi

Zaujměte úvodní fotkou!

Ta je první, na kterou návštěvník na Vašem webu narazí. Vyberte takovou, která bude zajímavá a bude přesně podtrhovat zaměření Vaší stránky. Dejte si také pozor, aby byla fotografie dostatečně velká (nikdo nemá rád rozkostičkované obrázky). To samozřejmě platí i pro ostatní obrázky. 

TIP 1.: Nahrávejte úvodní fotografie v doporučeném nebo větším rozměru, ale dodržte při tom stanovený poměr stran.

Kde hledat vhodné fotografie? 

Pokud právě neoplýváte fotografickým talentem nebo na to prostě jen nemáte čas, není nic jednoduššího než zabrouzdat na některou z fotobank, které jsou plné zajímavých snímků. Vybrat si můžete z placených, jako je například Shutterstock nebo Dreamstime. Ekonomicky výhodnější jsou pak spíše FREE fotobanky, ve kterých je sice menší výběr, ale snímky si můžete stáhnout zdarma. Mezi ty patří například Pixabay nebo Unsplash.

TIP 2.: Rozhodně nedoporučujeme stahovat fotografie z Googlu či jiných webů. Velmi často se na ně vztahují autorská práva a mohla by Vám tak hrozit finanční pokuta. 

A co teď s fotkou?

Máte parádní fotku, ale jak ji co nejjednodušeji dostat na web ve správné velikosti? Skvělým pomocníkem v této věci je Canva. Jednoduchá on-line dostupná grafická aplikace, kterou zvládnou i laici. Kromě toho, že si v ní můžete jednoduše vybrat požadovanou velikost a upravit svůj obrázek, nabízí i možnost standardizovaných formátů pro tisk i sociální sítě. Navíc má spoustu doplňků a efektů, kterými můžete své fotky či obrázky doplnit a vylepšit

Užitečné odkazy

 

Komentáře

    Zatím nebyl vložen žádný komentář